İnoto 2.El
Aydınlatma Metni
İnotogaraj nedir?
İnotogaraj internet ortamında güvenle araç alım/satımı/takası yapabildiğiniz, araç sahip olma sürecini kolaylaştırarak kökünden değiştiren yeni nesil bireysel ticaret platformudur. E-ticaret iş modelinin getirdiği avantajlardan alıcı ve satıcı üyelerimiz sonuna kadar yararlanmaktadır. Bunu aldıkları veya ödedikleri araç bedellerinde hemen fark ederler.

İkinci el araç almak isteyenler, İnotogaraj'ın internet sitesine girerek, istedikleri aracı hiç bir yere gitmeden, hiç bir alım/satım işleri ile uğraşmadan, pazarlıksız gerçek değerinde satın alabilirler. Bunun için sadece İnotogaraj'a üye olup, beğenilen aracın opsiyonlama ücretinin yatırılması ve satış işlemleri için vekalet verilmesi yeterli. Sonrasında istenilirse tüm noter devir işlemleri İnotogaraj tarafından yürütülür. Kayseri il sınırları içerisindeki araç teslimatları ücretsiz olarak alıcının adresine yapılır. Kayseri dışına da nakliye ücreti karşılığında teslimat hizmeti verilir. Üstelik, herhangi bir sebep ile alıcının aracı almaktan vazgeçmesi durumunda, 10 gün içinde aracın kendisine teslim edildiği koşullarda (aynı hasar, aynı ekspertiz ve 1.000 km’den fazla kullanılmamış olma şartı ile) geri getirmesi koşulu ile iade alınmaktadır.

İkinci el araç satmak isteyen bir kişi ise, İnotogaraj üzerinden araç bilgilerini girerek hasarsız olarak aracına fiyat teklifi alır. Satış süreci ile devam etmek isterse, İnotogaraj üzerinden üyeliğini gerçekleştirip, ücretsiz ekspertiz hizmetinden faydalanır. Yapılan ilk ekspertiz sonrası, aracın gerçek değeri belirlenir ve satıcıya İnotogaraj nakit alım fiyatı teklif edilir. Satıcının fiyatı kabul etmesi durumunda aracın mekanik ve motor ekspertizi için aynı gün ya da bir sonraki gün için randevu verilir. Mekanik ekspertizi sonrasında aracın İnotogaraj aracı olma kriterlerine sahip olması ve satıcının teklifi kabul etmesi durumunda satış işlemi tamamlanır. Satıcı aracını hem gerçek değerinde satmış olur hem de aracını satmak için günlerce beklemeden anında nakit ihtiyacını karşılar.